Zeszyty Naukowe Collegium Balticum Nr 8.

Zeszyty Naukowe Collegium Balticum Nr 8.
Model: 26
Dostępność: W magazynie
Cena: 25,00zł
Ilość:     - LUB -   Do listy życzeń
Do porównania

Zeszyty Naukowe Collegium Balticum są kontynuacją „Przeglądu Humanistycznego”. Redakcja naukowa Krystyna Iwan, Iwona Korpaczewska.

Zmianę formuły podyktowała nowa jakość życia Uczelni. Do grona autorów publikacji dołączyli naukowcy z całej Polski oraz spoza jej granic.

Numer 8 czasopisma zawiera problematykę z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, psychologii, pedagogiki, filologii, filozofii i kultury .

Dział „Bezpieczeństwo wewnętrzne” skupia się między innymi  na temacie kształtowania się instytucji ochrony  bezpieczeństwa  i porządku; konieczności szkoleń policjantów, podnoszących ich kwalifikacje, jako determinanta bezpieczeństwa obywateli;  komunikacji językowej osadzonych w więzieniu; problemie przemocy wobec kobiet; występowaniu zjawisk samobójczych; obronie praw własności na Łotwie.

Dział „Pedagogika i psychologia” zawiera studium o depresji; materiał na temat udanych prób samobójczych w Polsce; rozważania  o sposobie  nauczania myślenia krytycznego, co może  wpłynąć na polski system edukacji; seksualność niepełnosprawnych rozpatrywana w aspekcie ich przygotowania do życia w rodzinie; zalety Internetu w marketingu a  szczególnie w zastosowaniu technologii informacyjnej w zarządzaniu szkołą oraz  zastosowanie pedagogiki Montesori                               w nauczaniu języków obcych.  

Dział „Antropologia kulturowa” prezentuje  artykuły włoskich autorów na temat przemocy wobec kobiet, którzy przyczyn tej przemocy upatrują w aspektach antropologicznych i filozoficznych epoki techniki. Na końcu działu przytoczone są  rozważania o samotności , o przekraczaniu granicy między życiem a śmiercią i o e-cmentarzach.

Autor: Redakcja naukowa Krystyna Iwan, Iwona Korpaczewska

Tytuł:  Zeszyty Naukowe Collegium Balticum Nr 8

Wydawnictwo: Szczecińska szkoła Wyższa   Collegium Balticum

Rok wydania: 2014

ISSN: 2080-931X

Spis treści: podgląd  

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Uwaga: HTML jest niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:© Copyright by Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum 2014